Rólam

„A holisztikus egészségfogalom az embert egésznek tekinti, feltételezi testének, szellemének és lelkének egységét és ezek kölcsönhatását. A holisztikus szemlélet szerint az egyénen belüli, az emberek közötti és az ember és a környezet közötti
EGYENSÚLY állapota.”
~ Pálmai Judit

Szia,

Kalhammer Dóri vagyok,

és én leszek a kísérőd
életed következő fejezetéhez.

Holisztikus szemléletemmel és tudásommal járulok hozzá az egészséges és kiegyensúlyozott életmódod kialakításához, fizikai és lelki életminőséged megváltozásához.

2015-ben végeztem el a Károli Gáspár Református Egyetemen a szociológia BA szakot, így szakmai háttérrel is rendelkezem a társadalom kollektív gondolkodásának és viselkedésének megértéséhez, tanulmányozásához.

Az emberek kapcsolódása az életmódbeli tényezőkkel, mint például a stresszkezelés, étkezés, mozgás – kiemelt társadalomtudományi témák. Most már tudományosan is bizonyított, hogy az étkezés nem csupán azért kell, hogy energiánk legyen, hanem azért is, mert közvetlenül képes hatni pl. az agyi működésre (bél-agy tengely). Ezért elmondható, hogy kiemelt hatással lehet életmódunkra, így pl. a személyiségünk változására, hangulatunkra is. Ezért nagyon fontos, hogy szolgáltatásaim FUNKCIONÁLIS Táplálkozási Tanácsadások alapjaira épülnek és szolgáltatnak minden egyén számára személyre szabott iránymutatásokat.

2020-ban, egy korábbi, nyughatatlan érdeklődés hatására végeztem el a 200 órás Hatha jógaoktatói képzést.

És itt “vallomást” is kell tennem: a jóga iránti elhivatottságom nem spirituális úton kezdődött, hanem egy fizikai probléma hatására. Illetve a mai napig erősebben élem meg a jóga fizikai hatásait, amely alatt a testi egészséget, helyes légzést értem. Lelki szinten segít megnyugvást adni (vérnyomás kontroll, paraszimpatikus idegrendszer aktivizálása), a meditáció során pedig elcsendesíteni gondolataim tömkelegét. Tudom a jógát sokan a spiritualitással kötik össze, – ami a maga nemében helyes is – de fontosnak tartom tudatni az emberekkel, hogy nem csak a spiritualitásról szól. Mivel ez (bár hivatalosan nem elismert sport) egy fantasztikus mozgásforma, rengeteg műfajjal: a nyújtástól, az intenzív edzésig. És általában a gyakorlókhoz előbb a fizikai jótékony hatásai érkeznek meg a jóga során, és csak később a jóga mögött lévő gondolkodásmód és háttér.

És itt szeretném megosztani Veletek az egyik kedvenc jógával kapcsolatos idézetem:

Ha a jóga gyakorlása csupán jótékony fizikai hatásokat biztosítana, már akkor is teljes joggal kaphatna helyet életünkben. Végső lényegét tekintve azonban a jóga sokkal több, mint fizikai kondíciójavító módszer. Ez a kiegyensúlyozott élet tudománya, út a teljes emberi potenciál felismeréséhez.
~ Deepak Chopra

2022-ben szociológiai tudásom kiegészítése miatt végeztem el egy life coach képzést, valamint az anatómiai tudásomat mélyítve, egy modern mobilizációs köpölyözés képzést.

Majd belevetettem magam a Funkcionális Táplálkozási Tanácsadói képzésbe, amelyből 2023 év nyarán oklevelet is szereztem.

Az életemben a táplálkozás fontossága nem volt adott, az egészséges ételek tudata nem volt a mindennapokban. Persze, ahogy a legtöbb kisgyereknek, nekem is mondták a szüleim, hogy egyek több zöldséget és gyümölcsöt. Igyekeztek odafigyelni, hogy eleget egyek.
Majd körülbelül 20 éves koromban laktózérzékeny lettem, ez sok mindent átírt a családi konyhában, igyekeztünk megoldást találni rá, de végül csak egy út volt… elhagyni a tejtermékeket. Rákényszerültem sok új étel és íz kipróbálására. Majd, ahogy a jóga hatására egyre tudatosabban éreztem a testem jelzéseit, egyre jobban elkezdett érdekelni nem csak a mozgás, de a táplálkozás testre gyakorolt hatásainak megismerése is. Ez vezetett hosszú évek alatt odáig, hogy iskolai keretek között is tanuljam és megértsem a táplálkozás hatásait az életemre.

2023 ősz – elérkezett tudásom következő mérföldköve, amely a Synlab Akadémia Labordiagnosztikai képzése volt. Melyet azért tartottam fontosnak elvégezni, hogy szélesítsem kompetenciáimat, vérkép és egyéb mintavételi eljárások laboreredményeinek értelmezéséhez – prevenciós és rehabilitációs céllal is – beleértve az általános és a sportdiagnosztikai területet is.

Természetesen a tanulás és a fejlődés ezzel nem áll meg! 🙂
Őszinte célom az, hogy a lehető legmagasabb színvonalon tudjak segíteni a hozzám érkező személyeknek,
és számukra a lehető legtökéletesebb iránymutatást tudjam nyújtani!

“Szeresd magad annyira, hogy egészséges életmódot folytathass.”
~ Jules Robson

„Az egészséges ételek fogyasztása energiával és tápanyagokkal tölti el a tested. Képzeld el, ahogy sejtjeid visszamosolyognak rád és azt mondják: „Köszönöm!”.”
~ Karen Salmansohn


Köszönöm, hogy végigolvastad! Már alig várom a közös munkát! 🙂